Kush do e zëvëndësoj Ramën në PS? Ja çfarë thotë kryeministri
Gjatë emisionit “Xing me Ermalin” kryeministri Edi Rama u pyet se kush do të dëshironte që të vihej kryetar i Partisë Socialiste pasi të largohet ai.

Mamaqi i thotë, “e dimë që ke dy të preferuar, Erion Veliajn dhe Saimir Tahirin, por kë do më shumë nga këta të dy”.

Pas disa sekondash heshtje, kryemiistri i përgjigjet, “më shumë dua Gramoz Ruçin”.

Referuar pyetjes së bërë nga Ermali, dhe nga përgjigja nënkuptohet se kryeministri do që pas largimit të tij nga drejtimi i PS-së, ai do të dëshironteGramoz Ruçi të ishte në vend të tij. /albeu.com/

Shtuar më 18/06/2017, ora 08:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori