Kur Dritëro Agolli ia merrte këngës popullore (VIDEO)
Dritero Agolli ka qenë një shkrimtar i madh, por edhe një njeri i madh që e ka dashur shumë vendin e tij.

I dashur gjithnjë me njerëzit e thjeshtë dhe me “gurrën popullore”, shkrimtari është fiksuar në këtë video teksa këndon me miqtë e tij këngë popullore në një takim vite me pare.

“E gjeta këtë “këngëz “, ne arkivin e kameramanëve të Tv Korcës ! Mes devollinjve te tij, te dashur…por ishte edhe gjysëm kolonjar . Të këndoftë shpirti, aty ku prehesh, o ati ynë shpirtëror!”, shkruan Muharrem Meko që ka publikuar videon.
Shtuar më 06/02/2017, ora 10:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori