Kur do të largohen shirat
Reshjet kanë përfshirë vendin prej disa ditësh, por ato nuk do të largohen edhe për pak kohë edhe pse temperaturat do të rriten.

Sipas meteoalb, kjo jave paraqitet e ngrohte dhe e lagesht. Moti do te jete i kthjellet por here pas here do te kete zhvillim te vranesirave duke rrezikuar shira te dobet dhe afat-shkurter, kryesisht pas-mesdites. Me te dukshme shirat do te jene ne zonen lindore.

Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje graduale nga dite ne dite duke bere qe termometri te arrije deri mbi 27 grade C ne zona te vecanta.

Shtuar më 20/05/2019, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori