Kur do t'a shpërndani Parlamentin? Përgjigjet Meta
"Kjo është një kërkesë e përgjithshme dhe e vazhdueshme por..."

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e sotme dha një konferencë për shtyp pas vebdimit të tij për emërimin e ri në gjykatën Kushtetuese, vendim i cili u kritikua nga maxhoranca.

Gjatë konferencës Presidenti Meta u pyet se kur do ta shpërndajë parlamentin shqiptar.

Meta deklaroi se kjo është një kërkesë e vazhdueshme por duke deklaruar se ai do të tregohej i matur, por pa dhënë detaje me shumë dhe duke lënë pikëpyetje të mëdha.

"Kjo është një kërkesë e përgjithshme dhe e vazhdueshme por Presidenti do të sillet me përgjegjshmëri"/albeu.com/
Shtuar më 13/11/2019, ora 21:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori