Kultivonte bimë narkotike, arrestohet 59 vjeçari në Gjirokastër
Vijon puna për kapjen e personave të shpallurkërkim.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallurkërkim për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike, kryer në bashkëpunim”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër bënë ndalimin e shtetasit:

I.M., 59 vjeç, banues në fshatin Picar, Gjirokastër, pasi:

Në afërsi të fshatit Picar ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin R.R. (i arrestuar në flagrancë në datë 24.05.2019) tentuan të kultivonin disa fidanë Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Shtuar më 07/07/2019, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori