Kule në mbështetje të protestës së studentëve të Ekonomikut
Vijon protesta e studentëve të Ekonomikut. Në mbështetje të tyre sot ka dalë edhe Rektori i Universitet të Tiranës Dhori Kule i cili u shpreh se beteja e nisur do të ketë fitore.


Sipas Kules objektet janë pa leje dhe ligji duhet të veprojë sa më parë pasi në këtë mënyrë po shkelet dinjiteti i universiteteve. Ndërkohë që një tjetër ndërtim pa leje është denoncuar në këtë protestë. Sipas rektorit të Universitettit të Tiranës një tjetër ndërtim po ngrihet në hapësirën ku do të fillojnë punimet për kampusin universitar. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 15:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori