Kukan: Miratimi i tre ligjeve i vonuar
Eduard Kukan
Kryetari i delegacionit për Ballkanin në Parlamentin Europian, Eduard Kukan ka mirëpritur votimin e tre ligjeve por e ka cilësuar atë si të vonuar.

Në një intervistë për “ABC News” Kukan thotë se zgjedhjet janë ato që tashmë do bëjën diferencën për statusin e kandidatit. Sipas Kukan votimi i ligjeve duhet te shoqerohet edhe me masa te tjera konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe se zgjedhjet janë një test i rëndësishëm për funksionimin e institucioneve demokratike në vend. Ndërkohë i pyetur për plotësimin e KQZ Kukan ka thene se përbërja e KQZ është e ligjshme, por nuk është ashtu siç duhet të ishte. /albeu.com/

Shtuar më 05/06/2013, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori