Kujdes nga i nxehti afrikan, termometri në 39 gradë
Specialistët paralajmërojnë mbërritjen e të nxehtit afrikan. Sinoptikanët parashikojnë rritje te ndjedhme të temperaturave duke bërë që termometri te kapë vlerën e 39 gradëve në zona të vecanta.


Kjo situatë pritet të na shoqërojë gjatë gjithe javes
Ne kushtet kur termometri i tejkalon 36 gradë ekspozimi në diell bëhet i rrezikshëm për të gjithe. Sipas specilistëve të institutit të shendetit publik, temperaturat e larta sjellin një sër efektesh negative vecanërisht tek femijet, të moshuarit dhe të sëmurët kronik. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2013, ora 18:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori