Kuci i ben thirrje Rusise te njohe pavaresine e Kosoves
Albeu.com
Zevendeskryeministri Hajredin Kuci tha se Moska duhet ta marre nje vendim te tille, pasi njohja e shtetit te ri eshte faktor stabiliteti ne Ballkan. Me kete, Qeveria kosovare kerkon nga Rusia te njohe pavaresine e Kosoves.Kuci u eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve nga Rusia, Ukraina, Bjellorusia dhe Moldavia, qe ndodhen per nje vizite ne Prishtine.

Rusia eshte nje nga 13 vendet qe dorezuan dokumentat kunder pavaresise ne Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise, qe do te vendose per legjitimitetin e saj.
Shtuar më 29/04/2009, ora 23:27
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori