Kuci akuzon Serbine per nderhyrje ne sovranitetin e Kosoves
Albeu.com
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka kërkuar ndërprerjen e të gjitha ndikimeve të Beogradit zyrtar mbi veriun e Kosovës dhe gjithashtu edhe të financimit të strukturave, siç i quajti, ekstremiste në këtë pjesë të Kosovës.Në një intervistë për BBC-në, Kuçi tha se Serbia po kryen ndërhyrje në sovranitetin e Kosovës dhe në punët e brendshme të saj. Ai tha se qytetarët serbë në veri janë viktima të raporteve Kosovë-Serbi dhe po mbahen peng të perceptimeve të Serbisë për Kosovën dhe rajonin.
Shtuar më 31/05/2010, ora 21:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori