Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Kuçi hedh poshtë idenë e Petriçit për veriun e Kosovës
Albeu.com
Kosova tashmë ka bërë kompromisin më të madh – pranimin dhe zbatimin e planit Ahtisari, i cili është sanksionuar edhe me Kushtetutë, theksoi Kuci.Kështu tha sot zëvednëskryeministri Hajredin Kuçi duke hedhur poshtë idenë për kompromise të tjera që do të çonin në ndarjen e Kosovës.
Ai hodhi poshtë idenë e ish të dërguarit të posaçëm të BE-së për Kosovën, Volfgan Petriç, për krijimin e një entiteti me status të veçantë për veriun e Kosovës, si një zgjidhje kalimtare.
Shtuar më 11/08/2008, ora 20:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori