Ku është Basha? Berisha tregon "dhëmbët" brenda PD si lider
Pëlqej
Pavarësisht se ai nuk është kreu i PD-së dhe lideri, Berisha vazhdon të drejtojë aksionet e opozitës sikur Basha të mos "ekzistonte".

Kjo është përshtypja që të jepet pas zhvillimeve të fundit brenda PD-së, ku Berisha ka kërkuar reagim të ashpër ndaj qeverisë së RFamës për situatën e krijuar në vend.

Mësohet se ish-Kryeministri ka këshilluar ligjvënësit e djathtë të zhvillojnë takime në zonat e tyre dhe të ofrojnë mbështetje për çdo reagim qytetar.

Berisha është zotuar se PD do të vijojë betejën e saj parlamentare me qeverinë deri në lirimin e 11 kuksianëve të burgosur pas protestës së Rrugës së Kombit. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2018, ora 08:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori