Kthjellime dhe vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -11°C në -1°C, në zonat e ulëta nga -2ºC në 04°C dhe në zonat bregdetare nga 02°C në 08°C.

Era do të fryej në drejtim Verior – Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -10°C në -1°C dhe në zonat e ulëta nga -7°C në 02°C.
Shtuar më 19/01/2021, ora 08:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori