Kthehen sot nga Serbia trupat e 24 shqiptareve te vrare gjate luftes se Kosoves
Albeu.com
"Autoritetet serbe do t'ua dorezojne sot zyrtareve te UNMIK ne vendkalimin kufitar ne Merdar, trupat e 24 kufomave te shqiptareve te zhvarrosur ne Petrovosello te Serbise", ka deklaruar shefi i Zyres ligjore te UNMIK-ut per persona te zhdukur dhe mjekesi ligjore, Hoze Pablo Baraibar.24 trupa te pajete shqiptaresh do te kthehen nga Serbia ne Kosove. Deri tani ne Kosove nga jane sjelle trupat e 611 shqiptareve te zhvarrosur ne Serbi, te cilet jane vrare gjate luftes ne Kosove.
Shtuar më 12/10/2005, ora 17:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori