KSHH: Zgjedhet nuk i arriten standartet e kerkuara
Albeu.com
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHH) në një raport të publikuar sot për zgjedhjet e 28 qershorit ka evidentaur një sërë parregullsish dhe nuk iu arritën standartet e kërkuara. Në raportin e përpiluar për procesin e votimit në zgjedhjet parlamentare shqiptare, KSHH konsideroi se në ...... shumë raste pati votim familjar, gjë që përbën një shkelje të standarteve të vendosura nga ndërkombëtarët. Sipas KSHH-së votimi familjar u vu re sidomos në Korçë, Kukës, Durrës e Fier duke shtuar se votimi familjar i tolerua nga KQV-të.
Shtuar më 25/08/2009, ora 19:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori