KS përshëndet vendimin e Shqipërisë për hetimet e EULEX
Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Shqiptar që EULEX të hetojë mbi pretendimet e Dick Marty-t për trafik organesh në Shqipëri.

Britania, Gjermania, Franca, SHBA kërkuan nga Prishtina Beogradi dhe Tirana që të bashkepunojnë për zbardhjen e kësaj çeshtjeje dhe në asnjë menyrë të mos lejojnë interferimin e politikës. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2012, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori