KS diskuton për Kosovën,anëtarët ende të ndarë
Albeu.com
Ne Keshillin e Sigurimit u diskutua per Kosoven. Për këtë takim në selinë e OKB-s u prononcuan ambasadori kinez, ëang dhe ai amerikan, Khalilzad.Te pranishëm ne seancën e djeshme ishte dhe shefi i UNMIK-ut Rücker dhe komandanti i KFOR-it Kather, te cilet raportuan mbi situaten aktuale në Kosovë.
Lidhur me diskutimet ne Keshillin e Sigurimit ambasadori ëang tha se anetaret e Keshillit te Sigurimit jane ende te ndare per Kosoven. "Disa mendojne se na duhet me teper kohe", theksoi ai. Ndersa, ambasadori amerikan, Zalmay Khalilzad, tha se Rusia duhet te ndermarre hap te drejte per çeshtjen e Kosoves.
Shtuar më 10/07/2007, ora 16:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori