Kryq gjigant edhe ne Malin e Zi mes Shkupit dhe Kumanoves
Albeu.com
Kisha Ortodokse Maqedonase (KOM) pritet të ndërtojë edhe një kryq gjigant të ngjashëm me kryqin në malin Vodno të Shkupit. Sipas planifikimit, kryqi do të ndërtohet në pjesën veriore, të Karadakut të Shkupit që është e banuar kryesisht me shqiptarë.
Ky kryq do të qëndrojë përballë kryqit të “Mileniumit” në Vodno dhe në këtë mënyrë tentohet të tregohet se Shkupi është qytet i krishterëve ortodoksë maqedonas.
Shtuar më 07/02/2010, ora 19:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori