Kryeson Rama, kush janë 8 deputetët me gojë të shthurur në Kuvend
Nuk është çudi të thuhet se deputet e Kuvendit të Shqipërisë kanë fyer me fjalor fyes njëri tjetrin.

Madje, ka edhe një listë e cila rëndit nga deputeti që ka fyer më shumë tek ai më pak.

Kjo listë kryesohet nga Kryeministri Edi Rama, i cili, sipas ISP-së, ka përdorur në 7 raste gjuhë fyese dhe denigruese.

Po me shtatë raste është shënuar Sali Berisha, Taulant Balla dhe Lulzim Basha.

Në tri raste të përdorimit të gjuhës fyese janë deputetet socialiste, Elisa Spiropali dhe Ermonela Felaj.

Ndërkohë që nuk mungon Ervin Salianji i PD-së për përdorimin e gjuhës fyese.

Po ashtu në këtë listë është dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. /albeu.com/

Shtuar më 24/08/2018, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori