Kryeprokurorja Marku i heq dhe burrin nga puna Rovena Gashit
Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka ndërprerë nga puna prokurorin e Elbasanit, Dritan Gina.

Gina është bashkëshorti i prokurores së shkarkuar nga Marku pak javë më parë, Rovena Gashi.

Gina ka rreth 1 vit e gjysmë kryeprokuror në Elbasan, por emërimin zyrtar ai e ka prokuror në Tiranë.

Ditën e sotme Rovena Gashi bëri me dije se ka paditur në gjykatën kryeprokuroren e Përgjithshme Marku. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2018, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori