Papa Francesku mbërrin në Shqipëri (VIDEO)
Update- Ashtu sikurse pritej, avioni i Papa Franceskut ka mbritur ne Rinas para orës 9. Ati i Shenjtë ka mbërritur në aeroport me nje avion te linjes Alitialia.

Ne Rinas jane rreshtuar para avionit anetaret e qeverise dhe perfaqsues te Klerit katolik ne Shqiperi.

08:51- Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e qeverisë së tij kanë mbërritur sot në Rinas për të pritur Papa Franceskun i cili pritet të zbresë në aeroport rreth orës 9.

Fillimisht Ati i Shenjtë do të ketë një bisedë të shkurtër formale me kryeminstrin Rama dhe do të niset në Tiranë për vizitën zyrtare.

Papa është nisur nga Roma rreth orës 7 30. /albeu.com/

Shtuar më 21/09/2014, ora 09:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori