Kryemadhi: Nuk duam qeveri si ajo e Ramës dhe Bashës
Prej javësh të tëra, opozita kërkon qeveri tranzitore. Por ende nuk është e qartë se për çfarë kërkohet një gjë e tillë, apo çfarë do të zgjidhë në këtë moment krize një e tillë.

Ndërsa Kryemadhi ka folur për herë të parë më në detaje duke thënë që qeveria e përkohshme të mos jetë si ajo që bëri Basha me Ramën.

“Ne nuk duam që Rama të vijë e të bëjë qeveri me opozitën, por të jetë një qeveri që të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kemi dëgjuar shpesh, edhe ambasadorë, që thonë se shitblerja e votës ndodh edhe në Amerikë apo kudo tjetër. Ne nuk duam qeveri si ajo e majit të 2017, kur ministrat ishin nga opozita, por askush nuk kishte asgjë në dorë për të vepruar." tha ajo.
Shtuar më 25/04/2019, ora 22:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori