Kryemadhi "kërcënon" Ramën: Gati të përballemi me "kriminelët"
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se ka ardhur momenti që opozita dhe qyetarët të ragojnë ndaj mazhorancës qeverisëse, e cila sipas saj është marrë peng nga krimi.

Kryetarja e LSI-së përmendi edhe rastin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili dyshohet si i implikuar në trakun e drogës me Habilajt.

“E gjithë kjo situatë katastrofike ka një autor. Ai është Edi Rama, ky njeri që deri më sot nuk ka patur asnjë marrëdhënie me të vërtetën, ndihet i frikësuar për karriken që po i lëkundet për hir të asaj që ai është gati të bashkëpunojë me çdo kriminel.

Ky kryeministër që sot sheh frikërat e tij me arrogancën, çdo ditë po e kupton dhe vetë që asgjë nuk mund t’ja zgjasë më qëndrimin e tij në karrige.

Nuk kemi më kohë për të humbur me retorikën politike dhe as nuk do të presim paradën mediatike të fakteve të tjera tronditëse të kësaj mazhorance të kapur nga krimi.

Ne jemi gati të përballemi, duhet të shkundim apatinë kolektive kundër një rreziku të madh që i kanoset vendit”, -u shpreh Monika Kryemadhi. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2017, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori