Kryemadhi akuzon Metën, Arjan Çani e pyet: Monikë jeni ndarë? (VIDEO)
Pëlqej
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, thotë se kreu i LSI-së Ilir Meta u tregua emocional me Ramën duke e mbajtur në qeveri.

Monika Kryemadhi: Flasim për punësime. Historikisht në 27 vite demokraci administratën më të lartë e ke pasur me 118 veta në kohën e Sali Bersishës. Sot administrata e kryeministrit është me 645 veta. Çfarë janë këta njerëz? Çfarë përfaqësojnë këta njerëz?

Arjan Çani: Monika nuk e kupton se ai është i fuqishëm dhe mund të bëjë çfarë të dojë në këtë vend?!
Monika Kryemadhi: Ai mund të jetë i fuqishëm, edhe Hoxha ishte i fuqishëm por iku.

Artur Zheji: Mos na tremb, nuk e hamë këtë presion!
Monika Kryemadhi: Edhe Hitleri ishte i fuqishëm, edhe Enver Hoxha ishte i fuqishëm, të gjithë ishin…
Arjan Çani: Lëre Hitlerin. Monika e ke gabim. I përdor të gjithë të tjerët dhe fiton vetë në fund.
Artur Zheji: Është super bllof.
Arjan Çani: Nuk është bllof.
Artur Zheji: Ai bie në mars e ka thënë edhe Ngjela, në pranverë…
Arjan Çani: Përdori Metën kundër Bashës, përdori Bashën kundër Metës. Është prap Kryeministër.
Monika Kryemadhi: I gjeti që i përdori.
Arjan Çani: Si i gjeti?!
Monika Kryemadhi: Po të gjej prap tani e të përdori!
Arjan Çani: Ja të shohim Monika. Këtu do të jemi, por kujdes do të takohemi prap bashkë!
Monika Kryemadhi: Po do të takohemi dhe ti do të më japësh të drejtë pastaj.
Arjan Çani: I gjeti që i përdori thotë!
Monika Kryemadhi: Po i gjeti që i përdori.
Arjan Çani: A je dakort që i përdori? A je dakort me mua?!
Artur Zheji: Përdorim ka pasur gjithsesi.
Arjan Çani: Gjithë kohës, se është i vetmi që di të përdori, le tat hemi këtë gjë.
Monika Kryemadhi: Ka një problem. Problemi i tij është se Ilir Meta u tregua shumë emocional me të.
Arjan Çani: Të duket e vogël kjo.
Monika Kryemadhi: Fatkeqesi mbi shpatullat e shqiptarëve.
Ilir Meta është luajal dhe i qëndroi marrëveshjes.
Ishte emocional i marrëveshjes ai. Unë nuk mund të pranoja që Edi Rama të kriminalizonte policinë sepse t’i kishte votat për ta rrëzuar Edi Ramën.
Por, jo se ne i kemi dhënë fjalën, Jo se ne i japim shansin për ta bërë detyrën.
Arjan Çani: I bie realisht Kryemadhi Ilir Metes.
Monika Kryemadhi: Ilir Meta firmosi dekretet e qeverisë pa u tharë boja e firmës së Anastas Angjelit në procesverbal.
Çfarë është kjo dashuri e madhe?! Dhe firmos qeverinë që doli me paratë e krimit dhe të drogës. Që intimidoi shqiptarët, i kërcënoi dhe fundosi shqiptarët.
Këtu nuk po flasim për të ardhmen e Edi Ramës. Cfare të ardhme do të ketë Edi Rama?! Po flasim për të ardhmen e Zahos e fëmijës tënd.
Arjan Çani: Jeni ndarë me Ilir Metën?
Monika Kryemadhi: Ilir Meta është babai i fëmijëve të mijë, është dashuria e jetës sime. Politikisht jemi të ndarë.
Arjan Çani: Nga mënyra si fole mu duk se jeni ndarë.
Monika Kryemadhi: E kuptove pse partia më zgjodhi mua.
Arjan Çani: Dhe ju e dënuat mirë Metën e çuat në Presidencë se boll më tani.
Artur Zheji: Nuk besoj se e çuan e mori vetë.
Shtuar më 08/10/2017, ora 01:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori