Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Kroacia arreston ish-pjesetarin e UCK-se me kerkese te Serbise
Albeu.com
Policia kroate thotë se ka arrestuar një ish-pjesëtar të UÇK-së, nën dyshimet për krime lufte kundër civilëve serbë. Policia thotë se ndaloi Sinan Morinën në bazë të një urdhër-arresti nga Serbia.
Ai po mbahet në një burg të Dubrovnikut në pritje të ekstradimit të mundshëm për në Serbi.

Autoritetet serbe e akuzojnë Sinan Morinën për krime kundër serbëve në Rahovec gjatë luftimeve mes shqiptarëve dhe forcave serbe, në vitin 1998. Morina i hedh poshtë akuzat.
Shtuar më 24/02/2010, ora 17:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori