Kriza politike ne Shqiperi, perfundon takimi i ambasadoreve te BE-se
Albeu.com
Ka përfunduar takimi i ambasadorëve të BE-së për krizën politike në vend. Në një prononcim për mediat ambasadori i spanjës në Tiranë Montobio ka theksuar se duhet të arrihet një marrëveshje mes dy palëve përpara 6 marsit dhe i bëri thirrje opozitës të hyjë në Kuvend.
Ndërkohë shefi i delegacionit të KE-së në Tiranë Helmut Lohan ka theksuar se nuk ka paur një propozim konkret në takim dhe theksoi se zgjidhja e krizës duhet të vijë nga partitë.
Shtuar më 17/02/2010, ora 19:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori