Kriza politike, Blushi takim me ambasadorët e SHBA dhe BE
Ben Blushi, kryetari i LIBRA-s ka pritur sot në selinë e partisë së tij ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe atë të Bashkimit Europian, Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

Burime nga selia e LIBRA-s bëjnë me dije se takimi i zhvilluar mes ish-deputetit socialist dhe ambasadorëve zgjati rreth 40 minuta.

Mësohet se në takim ka marrë pjesë edhe deputetja Mimoza Hafizi.

“Takimi me dy ambasadorët ishte i frytshëm. Folëm me dy ambasadorët për zgjedhjet e qershorit. U diskutua për përmirësimin e procesit zgjedhor. Duhet dialog për kapërcim të krizës dhe zhbllokim të vettingut. LIBRA është e vendosur të marrë pjesë në zgjedhje”,- deklaroi Hafiz

Në qendër të bisedës së tyre ka qenë situata aktuale e politikës në vend./albeu.com/

Shtuar më 29/03/2017, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori