Krishtlindjet, Berisha uron besimtarët e krishterë
Kryeministri Sali Berisha uron besimtarët e krishtere me rastin e Krishtlindjeve. Sipas kreut të qeverisë kjo ditë është simboli i shpresës së pashuar dhe të besimit.


“Besimtarëve të krishterë shqiptarë por edhe të gjithë besimtarëve të Zotit, familjarisht ju urojmë nga zemra Gëzuar festën e bukur të Krishtlindjes, këtë ditë që simbolizon mrekullinë e madhe të lindjes, të shpresës së pashuar, të besimit por dhe ditën e lindjes së Jezu Krishtit, burrit që aq shumë ndikoi me fuqinë e tij hyjnore e njerëzore në moralin e qytetërimit të sotëm”, thuhet në mesazhin e postuar në adresën e tij në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 25/12/2012, ora 09:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori