Kriminaliteti, AK: Duhen masa drastike
Në nje tryeze per sigurine e te drejtave të njeriut, kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu akuzoi policine se fsheh shifrat reale te krimit në vend.

Alenaca Kuq e zi paraqiti nje plan me 5 pika per uljen e kriminalitetit. Sipas ketij programi duhet te behet çarmatosja e popullsisë, ndryshime radikale në Kodin Penal per te ashpersuar denimin per krime ne denim me burgim te perjetshëm, rihapjen e burgut të Spacit dhe Burrelit, sekuestrimi i pasurive të subjekteve vrasëse dhe e drejta e mbrojtjes për familjarët e viktimave në të gjitha fazat e hetimit dhe gjykimit penal.

Aleanca Kuq e Zi e miraton këtë platform, si mënyrë e kontratës me qytetarët dhe si mundësi e ashpërsimit të luftës që duhet të ndërtojë në të ardhmen një qeverisje kuq e zi me krimin e organizuar, por edhe me atë ordiner. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2012, ora 19:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori