Krimi i tmerrshëm në Itali, burg për jetë për dy të rinjtë shqiptar
Gjykata e Apelit e qytetit të Ankonës në Itali ka vendosur burg përjetë për dy shqiptarët Marjo Mema e Igli Meta të akuzuar për vrasjen e 17 vjeçarit, Ismaele Lulli.

17 vjeçari italian u torturua i lidhur në një kryq në një zonë të izoluar, duke u qëlluar disa herë me thikë dhe u ekzekutua në mënyrë makabre me një prerje të thellë në fyt.

Dy autorët e vrasjes u munduan të fshehin krimin, duke transportuar e braktisur trupin e viktimës në rrethinat e një qyteze aty pranë.

Ngjarja ka ndodhur më 19 korrik të 2015 në komunën Sant'Angelo in Vada në provincën e Pesaro Urbinos.

Motivi i këtij krimi ishte xhelozia e shqiptarit Igli Meta me dyshimin e një flirti mes Ismaele Lullit e të fejuarës së tij Ambra. /albeu.com/


Shtuar më 31/05/2018, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori