3 vite heqje lirie për ish-zyrtarin e lartë të burgjeve
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 3 vite burg ish-zëvendës drejtorin e burgjeve, Iliaz Labin.

Ai akuzohet për korrupsion me tenderët e ushqimeve në burgje.

Veç burgut, Labit i hiqet për 5 vite e drejta për të ushtruar funksione publike.

Gjykata po ashtu ka dënuar me 4 vite burg Shemsi Sinanin, Nexhmi Ballën dhe Ylber Kalanë me 3 vite; të akuzuar për korrupsion aktiv ndaj funksionarëve që ushtrojnë detyre publike. /albeu.com/Shtuar më 12/07/2018, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori