Kreu vetëvrasje? Kush është ushtari që gjeti vdekjen në Afganistan

Një ushtar shqiptar i cili ishte me mision paqeruajtës në Herat të Afganistanit është gjetur i vdekur dhe dyshimet e para janë se ka vrarë veten.

Sipas FaxNeës personi që ka vdekur është majori Xhevahir Iljazi, 45-vjeç, me detyrë major i Policisë Ushtarake.

Sakaq autoritetet kanë nisur menjëherë hetimet, ndërkohë që nuk ka ende një komunikim zyrtar në lidhje me rastin.

Burimet nuk përjashtojnë mundësinë që ushtaraku të ketë kryer një akt vetëvrasje, por ende këto mbeten në kuadrin e hetimeve.


Shtuar më 20/01/2021, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori