Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Nishani mbledh krerët e grupeve
Bujar Nishani
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani takohet sot me krerët e 5 grupeve parlamentare për konsultime për përzgjedhjen e kreut të ri të Gjykatës Kushtetuese.

Sipas njoftimit të presidencës takimet e Presidentit do të nisin me takimin në orën 10:00 me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, për të vijuar më pas me kryetarin e Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka, dhe për të përfunduar takimet me Kryetarin e Grupit Parlamentar te PR, Fatmir Mediu.

Sipas axhendës së Presidentit, takimet janë parashikuar të zgjasin rreth 45 minuta me secilin përfaqësues.

Rradha e takimeve të Presidentit
-Ora 10:00 Kryetarin e Grupit Parlamentar te PS, z. Gramoz Ruçi
-Ora 10:45 Kryetarin e Grupit Parlamentar te PD, z. Edi Paloka
-Ora 12:30 Kryetarin e Grupit Parlamentar te LSI, z. Petrit Vasili
-Ora 13:30 Kryetarin e Grupit Parlamentar te PDIU, z. Shpetim Idrizi
-Ora 14:30 Kryetarin e Grupit Parlamentar te PR, z. Fatmir Mediu
Shtuar më 08/10/2013, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori