Krerët e Ballit: Edi Rama po rikthen luftën civile
Kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi dhe ai i Partisë Balli Kombëtar Demokrat, Artur Roshi janë shprehur dje për “Gazeta Shqiptare” se do t’i drejtohen faktorit ndërkombëtar për ta detyruar kreun e Partisë Socialiste, Edi Rama t’ju kërkojë falje për etiketimet e bëra prej ndaj ballistëve në tryezën e 23 partive politike për reformën zgjedhore.


Në këtë takim Rama u shpreh mes të tjerash se “ju hanit pula por në bark ju mbeti lepuri”, referuar rolit të luajtur nga ballistët gjatë Luftës së Dytë Botërore. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2012, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori