Kreditë me probleme arrijnë në 18.8 %
Në ekonominë shqiptarë për vitin që lamë pas bankat kanë kredituar një shumë prej 566 miliardë lekësh ose me 15.3 për qind më shumë se një vit më parë ndërsa në fund të vitit është vërejtur një shtim i kredive me probleme duke shkuar në nivelin e 18.8 për qind.


Nga të dhënat e publikuara sëfundmi nga Shoqata e Bankave konstatohet se në nivelin e kredive me probleme kanë ndikuar jo vetëm nga vështirësitë në sektorë të caktuar të ekonomisë por dhe nga ngadalësimi i dukshëm i ritmeve të rritjes së kredisë. /albeu.com/

Shtuar më 06/03/2012, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori