"Krasta", shtyhet gjyqi për Florenc Çapjan
Gjykata shtyn gjyqin për vendimin e Florenc Çapjes për ditën e nesërme në orën 10:00.

Vendimi pritej të jepej sot për të arrestuarit mëngjesin e 14 qershorit nga operacioni "Krasta" të zhvilluar në Elbasan.

Ky operacion çoi në arrestimin e disa personave mes tyre dhe Florenc Capja, anëtar i një prej familjeve të dyshuara për lidhje me veprimtari kriminale në qytetin e Elbasanit.

Çapja është arrestuar pasi akuzohet se është autori i vrasjes së mbetur në tentativë në 2006, të shtetasit Fadil Meme.

Gjithashtu ndër të arrestuait ishin edhe punonjës shtetërorë të Autoritetit të Mediave Audiovizive, rreth 7 persona, nën akzuën se i kishin dhën liçencë kabllore të arretuarve.

Të arrestuarit punonjës të AMA:

1. Bledar Karaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,

2. Adem Boriçi, 61 vjeç, lindur e banues në Elbasan.

3. Andrea Nathanaili, 67 vjeç, lindur Sarandë dhe banues në Tiranë.

4. Suela Musta, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.

5. Izmir Hajdari, 51 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.

6. Artan Drazhi, 34 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,

7. Shkelqim Sula, 38 vjeç, lindur dhe banues në Labinot Mal-Elbasan, i cili u shpall në kërkim

8. Ervin Tahiri, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tropojë

Arrestimet në kuadër të operacionit do të shqyrtohen nga gjyqtari Idush Maliqi, ndërsa çështja e arrestimit të punonjësve të AMA-s do të shqyrtohet nga gjyqtarja Matilda Fetahu.
Shtuar më 16/06/2019, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori