Krasta ia thotë Bushatit në sy: Gabim i rëndë, qasje disfatiste
Moderatori Adi Krasta ka pasut sot në studio ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Ata kanë pasur edhe një konflikt të zbehtë pasi Krasta theksoi se ka ndjesinë se Bushati nuk ndihet ministër i Jashtëm i të gjithë shqiptarëve, por vetëm i Shqipërisë.

“Unë jam ministër i Jashtëm i Shqipërisë dhe nuk pretendoj të jem ministër i Jashtëm i të gjithë shqiptarëve, sepse Kosova ka ministrin e saj të Jashtëm”, u përgjigj Bushati.

Por Krasta replikoi: “Gabim i rëndë. Qasje disfatiste.” /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2018, ora 21:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori