Krasniqi: Politika te pastrohet nga krimi
Albeu.com
Kryeparlamentari Jakup Krasniqi konsideron se perspektiva e vendit nuk duhet të mbetet peng i mosluftimit të korrupsionit dhe krimit të organizuar. Por, apelon te sistemi i drejtësisë që hetimin e personave ta bëjë mbi bazën e ...... fakteve dhe dëshmive dhe jo mbi bazën e opinioneve. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në një intervistë për Kohën Ditore nuk përton t’i përgjigjet ushtruesit të detyrës prokurorit të EULEX-it Johannes Van Vreeswijk, i cili para pak ditësh ka thënë se “presidenti, ndoshta është dashur ta emëronte atë prokuror”.
Shtuar më 02/07/2010, ora 10:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori