Kramer: Kosova nuk përbën precedent; statusi nuk mund të zgjasë përgjithmon&eum
Albeu.com
Zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit, David Kramer, deklaroi se qoftë në 10 dhjetor qoftë pas kësaj date procesi i statusit të Kosovës “nuk mund të zgjasë përgjithmonë”.Ai vuri theksin tek situata e paprecedent e Kosvës duke mos e përngjasur atë më asnjë rast tjetër.

"Kosova nuk përbën precedent për ndonjë rajon në Rusi apo gjetkë".

Krameri ka vleresuar se cështja e statusit të Kosoves, ashtu sikurse edhe cështje të tjera, mund të jetë temë e fushatës për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Rusi.
Shtuar më 23/09/2007, ora 13:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori