KQZ vendos sot mbi fatin e Rakipit dhe Rehovicës
Ditën e sotme KQZ do të vendosë mbi mandatet e 2 deputetëve Gledjon Rehovica i LSI dhe Aqif Rakipi i PDIU-së.

Sipas Prokurorisë së Përgjithshme deputetët e lartpërmendur kanë rezultuar të kenë kryer vepra penale si ajo e vjedhjes dhe nuk e kanë deklaruar në formularin e dekriminalizimit.

Po ashtu, KQZ do të shqyrtojë fatin e funksionarëve publiikë, Eduard Kapri, kryebashkiak i pogradecit, Mhill Fufi, ish-deputet dhe Omer Mano, ish-deputet. /albeu.com/


Shtuar më 03/01/2018, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori