E FUNDIT/ Shtohet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri
KQZ shpalli kandidatet fitues per 97 zona elektorale, vazhdon shqyrtimi i ankimimeve
Albeu.com
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli dje, kandidatet per deputete, fitues ne 97 zona elektorale, ndersa sot do te vazhdoje me shqyrtimin e ankimimeve te shme prej kandidateve per deputete dhe subjekteve politike.Gjate publikimit te rezultateve te votimit, ne nje konference per shtyp, zedhenesi i KQZ-se, Erton Sinani, tha se "rezultatet e Komisioneve Zonale Zgjedhore perfshijne 97 zona nga 100 gjithsej per kandidatet, pas mungojne vendimet e KZZ-ve per zonat 2, 64 dhe 100". Sipas Sinani, "per rastet e mesiperme, kur nuk ka vendime te KZZ-ve, do t'i takoje KQZ-se te shqyrtoje ceshtjet dhe te shpalle rezultatet". "Ne perfundim te procesit te ankimimit ne KQZ, do te mundesohet dhe publikim i plote i rezultateve te zgjedhjeve te dates 3 Korrik 2005", shtoi ai. bw
Shtuar më 11/07/2005, ora 13:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori