KQZ rrezoi dje kerkesat per pavlefshmeri te zgjedhjeve per zonat elektorale, 34, 92 e 100
Albeu.com
U rrezuan kerkesat e kandidatit per deputet te PBDNJ, Spiro Ksera per zonen 92, Igli Toskes kandidat i PS per zonen 34 dhe e Thoma Micos, kandidatit per deputet te pavarur.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrezoi dje kerkesat per pavlefshmerine e zgjedhjeve per zonat zgjedhore 34, 92 e 100. Sipas KQZ kerkesa e kandidatit per deputet te PBDNJ, Spiro Ksera per zonen 92, Igli Toskes kandidat i PS per zonen 34 dhe kerkesa e Thoma Mico kandidatit per deputet te pavarur per pavlefshmerine e zgjedhjeve ne zonen 100. Ne lidhje me kerkesen e kandidatit Toska e cila u rrezua nga KQZ, kreu Celibashi u shpreh se nuk votoi per shkak te konfliktit te interesit duke iu referuar miqesise se vjeter me Tosken.
Shtuar më 24/07/2005, ora 16:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori