KQZ-OSBE: Pjesemarrja ne votime 40-45%
Albeu.com
Eshte mbyllur perfundimisht votimi ne te gjitha qendrat e votimit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe zyra e OSBE-se ne Prishtine kane dale ne nje deklarate per shtyp ku kane bere te ditur se pjesemarrja ne zgjedhje ka qene 40-45%. Kryeadministratori Joakim Ryker ka thene se pjesemarrja ne keto zgjedhje ka qene me e ulet se ajo ne vitin 2004, megjithate ai vleresoi se kjo dite tregoi pjekurine e demokracise dhe e pergezoi Kosoven per kete. Ne Konference u tha se procesi kaloi pa incidente dhe ne menyre korrekte e domokratike. Ne konference eshte vleresuar se ky proces eshte legjitim dhe demokratik
Shtuar më 18/11/2007, ora 04:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori