KPJ: Strategjia per veriun eshte e deshtuar
Albeu.com
Klubi për Politikë të Jashtme konsideron se mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovës dhe në kohën kur paralajmërohen bisedime të reja mes Prishtinës dhe Beogradit, janë thellim i cenimit të integritetit territorial dhe sovranitetit të Kosovës dhe betonim i ndarjes në veri të vendit. Klubi për Politikë të Jashtme gjithashtu vlerëson se strategjia për veriun është e dështuar dhe kërkon një strategji të re, e cila është e zbatueshme.
Shtuar më 29/05/2010, ora 15:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori