E FUNDIT/ Shtohet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri
Kosumi e Rosin diskutuan rreth mundësisë së zbatimit të dy pilot projekteve të decentralizimit
Albeu.com
Kryeministri i Kosovës Bajram Kosumi dhe zëvendësshefi i UNMIK-ut Lari Rosin diskutuan sot rreth mundësisë së fillimit të zbatimit të dy pilot projekteve të decentralizimit.Në këtë takim po ashtu është biseduar për situatën e sigurisë dhe për shqetësimet e qeverisë, për ndikimin e Beogradit tek serbët e Kosovës për mospjesëmarrjen e tyre në procesin e decentralizimit, ose për shtyrjen e këtij procesi për më vonë, bëri të ditur, zëdhënësi i Qeverisë. QIK
Shtuar më 09/07/2005, ora 12:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori