Kostandin Xhuvani i jep lamtumirën babait të tij me pranga në duar
Konstadin Xhuvani është lejuar të marrë pjesë në varrimin e të atit, Gjergj Xhuvani, regjisori dhe skenaristi që humbi jetën pak ditë më parë në një spital të Romës.

Drejtoria e Burgjeve e ka marrë në konsideratë kërkesën e të dënuarit me 35 vjet burg dhe ka lejuar që ai të marrë pjesë në ceremoninë e përcjelljes për në banesën e fundit të të atit.

Sikurse duket edhe përmes këtyre fotove Konstadin Xhuvani shoqërohej nga motra e ti, teksa i shtrëngon asaj dorën, ndërsa në krahun e majtë prangat janë të dukshme, që nënkupton masat e sigurisë për të riun Xhuvani, që vuan dënimin për një vrasje të katërfishtë.

Shoqëruesit e tij në një tjetër foto duken qartazi, oficerë të Policisë, që kujdesen për sigurinë e tij.

Ndërkohë, Gjergj Xhuvani është përcjellë për në banesën e fundit, me pjesëmarrjen e miqve dhe të afërmëve të tij.

Shtuar më 20/08/2019, ora 20:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori