Kosove, rriten pagat e mjekeve dhe infermiereve
Albeu.com
Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se punonjësit e shëndetësisë në Kosovë nga muaji shkurt do marrin rrogat me një rritje prej 30 %. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, rritja e pagave për stafin mjekësor në euro i bie nga 45 deri në 100 euro.
Komunikata e Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës njofton se për zbatimin e skemës së re të rrogave në shëndetësi do angazhohen Ministria e Financave dhe ajo e Administratës Publike.
Shtuar më 10/02/2010, ora 23:43
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori