Kosove, Çeku: Qeveria s’ka plan per ne BE
Albeu.com
Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, kryetar i Partisë Social-Demokrate, deklaroi sot për mediat e Prishtinës, se qeveria ndonëse është duke punuar në infrastrukturën rrugore, ajo nuk është duke ndërtuar rrugën drejt Bashkimit Evropian.

“Njohja e pavarësisë, anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare, integriteti territorial dhe zhvillimi ekonomik janë sfidat me të cilat duhet të ballafaqohen institucionet e shtetit të Kosovës. Nuk kemi parë ndonjë plan që çon drejt funksionimit të pushtetit dhe zbatimit te Kushtetutës", ka deklaruar Çeku. (start)
Shtuar më 27/10/2008, ora 14:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori