Ekzekutohet në atentat biznesmeni nga Shkodra
Kosova prezanton Kushtetutën në Bruksel
Albeu.com
Në Parlamentin Evropian delegacioni i Republikës së Kosovës sot do ta prezantojë Kushtetutën e Kosovës.Delegacionit kosovar po i prin kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, kurse e shoqërojnë edhe zëvendës kryeministri Ramë Manaj dhe 6 deputetë të Parlamentit të Kosovës.

Në këtë takim do të bisedohet edhe për situatën politike në Kosovë.

Burime diplomatike nga Brukseli bëjnë të ditur se sonte për delegacionin kosovar do të shtrojë darkë pune kryesuesja e delegacionit për Evropën në Parlamentin Evropian, Doris Pack. (rtv21)
Shtuar më 28/05/2008, ora 22:53
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori