Kosova i dorezon KE-se planin veprimit per liberalizimin e vizave
Albeu.com
Ministri i Punëve të Brendshme, Zenun Pajaziti, i dorëzoi sot Drejtorit për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë për Zgjerim të Komisionit Evropian, Pierre Mirel, Planin e Veprimit për Liberalizimin e Vizave të miratuar dje nga Qeveria e Republikës së Kosovës.
Nga ana e tij, Mirel e ftoi ministrin Pajaziti që të diskutojnë javën e ardhshme në Bruksel lidhur me këtë dokument dhe për procesin në përgjithësi. Në takimin e zhvilluar sot në Prishtinë, Mirel e përgëzoi ministrin Pajaziti për punën e realizuar deri tani, duke theksuar se kjo është reflektuar në Progres Raportin e Komisionit Evropian.
Shtuar më 16/10/2009, ora 23:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori